Zadzwoń lub odwiedź naszą restaurację: +48 61 852 20 57 ul. Garbary 48 Poznań

O RESTAURACJI

Jak to działa?

Dark Restaurant® łączy smaki i aromaty kuchni świata, regionalnej i molekularnej. Szczegóły menu wraz z kartą napojów owiane są tajemnicą aż do zakończenia kolacji i rozmowy z szefem kuchni.

Dark Restaurant® to jedyna w Polsce restauracja, w której nieprzerwanie od 14 lat Goście jedzą w całkowitej ciemności. Przed kolacją kelnerzy przeprowadzają krótki wywiad na temat wyboru menu, alergii pokarmowych i wykluczeń.

Na jego podstawie szef kuchni z zespołem przygotowują spersonalizowany zestaw dań. Składniki serwowanych potraw Goście poznają po kolacji podczas rozmowy z szefem kuchni.

Kolacja trwa średnio od 90 do 120 minut.

Czy wiesz, że…

Dark Restaurant® ma wyłączność na organizowanie kolacji w ciemności w tej formie na terenie całej Unii Europejskiej. Nazwa i formuła organizacji kolacji w ciemności zostały zgłoszone do Urzędu Patentowego i podlegają ochronie prawnej.

Nasza historia

Idea otwarcia restauracji przy ulicy Garbary 48 zrodziła się w drugiej połowie lat 90 ubiegłego wieku. Wówczas rozpoczął się remont piwnic, już wtedy najbardziej artystycznej kamienicy w Poznaniu.

Restauracja Pod Złotą Jabłonią zainaugurowała działalność 8 lutego 2002 roku. Wystrojem i charakterem nawiązywała do zlokalizowanych pod tym samym adresem Galerii Sztuki Współczesnej Garbary 48 i pracowni artystycznych na wyższych piętrach.

Do dziś mieści się tu sala nazwana imieniem poznańskiego artysty Jerzego Piotrowicza, a wnętrza restauracji zdobi unikatowy cykl rzeźb Leszka Budasza, opowiadający historię najstarszej miłości, Adama i Ewy. Cykl rozpoczynają rzeźby okalające wejście do kamienicy.

Po kilku latach restauracja rozwinęła swoją działalność, udostępniając w ramach eksperymentu salę do jedzenia w ciemności. Wydarzenie z pogranicza performance’u  i przekraczania granic kulinarnego doświadczenia okazało się takim sukcesem, że ciemna część pozostała.

W roku 2006 restauracja w całości zmieniła charakter na Dark Restaurant® i w tej formule działa do dziś.

Zadzwoń lub odwiedź naszą restaurację: